Ağrı da Bir Hafta

Dayımın geçirmiş olduğu kötü bir kaza sebebi ile gitmem gereken memleketime daha önce hiç gitmemiştim. Tabi 6 lı yaşlarım da gitmiştim ancak o yaşlar da pek de bir şey hatırlamadığınız için gitmedim diyorum. Benim için gerçekten de çok büyük bir değişiklik olduğunu söyleyebilirim. Günümün çoğunluğu bilgisayar başın da geçerken aslın da bir çok güzellikleri de unuttuğumu fark ettim.

Bazı zamanlar her ne kadar şehir dışına çıkmış olsam da Ağrı bana gerçekten çok daha farklı ve iyi geldi diyebilirim. Sessiz ve sakinliği yanı sıra doğanın size kattıklarını gördükce insan hiç bırakmak istemiyor. Yağmurlu ve hafif soğuk geçen günlerin ardından bir sabah uyandığım da Kar yağıyordu. şimdi o kar yağışı istanbul da olsaydı Sabah uyandığımız da diyeceğimiz şey şuydu: Aha yine başladı rezillik, offf şimdi ne trafik vardır, Kesin şu yollar kapalıdır. bla bla bla… ora da ise hiç böyle bir tasanız olmuyor.

Evet şehre inecekler için biraz sıkıntı olabilir ancak çok da önemli bir durumunuz yoksa eviniz de oturuyor sobanızın başında dilediğinizi yapabiliyorsunuz. Hele ki o karın yağışını düz ovada izlemek insana inanın çok daha şeyler katabiliyor. Gözleriniz hiç gitmediği kadar uzağa bedeniniz hiç olmadığı kadar huzura kavuşuyor. Aslın da yaşamak isteyip de bir türlü işlerimi bırakıp da gidemediğim şehir oldu Ağrı…

 

agrıagrıı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir