Her Dört Web Sitesinden Biri WordPress

Bir çok Webmaster arkadaşların da işine gelen ve Açık kaynak kodlu olması sebebi ile de tercih sebebi olan WordPress Dünya üzerinde yapılan bir araştırmaya göre bu oranın Dört de Birini kapsıyor. Başlıca bir çok sebebi var olduğunu biliyoruz. geriye kalan kısmı ise Joomla, Drupal, Blogger gibi alt yapılar tamamlıyor.

Tercih sebeplerinden bahsetmek gerekirse aslında benim kişisel fikrim her ne kadar bir çok Webmaster beğenmese de Html üzerinedir. daha sade kullanış biçimi ve istediğiniz entegrasyon şekilleri ve yazılımsal olarak da bana göre Html daha iyi. Bunun yanı sıra geliştirilmiş sistemi ile iyi düzeyde bir Html Programcısı size istediğiniz her türlü olanakları sağlayabilir.

Tabi WordPress in ağırlıklı olma sebeplerinden biri de bana göre gelişen Teknoloji ile artık Yaş ortalamasının düştüğü internet ortamın da daha çok Web site yapımcılarının olmasıdır. Kolaylıkları ile göz dolduran ve Admin paneli konusun da kolaylıklar sunan WordPress in en büyük tercih sebeplerinden biri de bence budur. Şimdi sizler için W3Techs tarafın dan yapılan bu araştırmanın sonuçlarını görsel halde sunmak istiyorum.

wordpressiceriksitesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir