İnternet Sitelerinin %30’u WordPress Kullanıyor

İnternet çağı geliştikce Merak edilen bir çok sorularda beraberin de geliyor. Bunlardan biri de WordPress in kullanım oranı % kaç olduğudur. Bu sorunun cevabı ise % 30 dur. CMS piyasasın da ise bu oranın % 60 lara ulaşmış durumda. Kolay kullanım ve bilindiği gibi WordPress kullanıcılarının tercih sebebi bir çok kişinin panel kullanımın da daha kolay bir yol izlemeleridir. Aşşağı da bulunan listeye bakarak diğer yazılımların oranlarını da görebilirsiniz.

Tabi Seo konusundan da bakıcak olursak aslın da ülkemiz de her ne kadar doğru kullanılmıyor olsada Bir çok yönü ile aslında diğer yazılımlara göre çok daha başarılı ve ileri seviyede diyebiliriz. Örneğin kısa bir tiyo vermek gerekirse uzun yıllardır bir çok WordPress kullanıcısı sistemde etiket kullanarak daha çok arama elde edeceklerini ve bu sayede daha iyi trafik sağlayabileceklerini düşünüyor. bu günümüz de halen devam ediyor ancak durum hiç de böyle değil.

Siz etiket kullanarak aslında makalenize vermiş olduğunuz ana kelimenin gücünü alarak etiketlere bölüyorsunuz. bunun sonucun da ise belirli bir süre sonra hem istediğiniz kelimede olamıyor hem de baktığınız zaman bir süre sonra siteniz bir çok kelimede spamda yer alıyor. Aynı zaman da domain otoritesine de zarar vermiş oluyorsunuz. bu da istemsizce sıralama kayıplarına neden olabiliyor.

Bir çoğunuz diğer yazılımları da elbette merak ediyorsunuzdur. % 50 Lik kısmı da Alexa verilerine bakarak Özel yazılım kullandığını söyleyebilirim. Buradan görüyoruz ki bir çok WordPress kullanıcısı için bu kadar kullanım aslında çok daha iyi sonuç olarak tercih edilen tüm sistemler geliştirilmeye mahkumdur. Baktığımız da bir çok Sosyal Medya projesi de WordPress alt yapısı ile devam etmektedir.  dilerseniz ufak bir araştiırma ile bu siteler hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

1 comment

  1. WordPress mükemmel bir sistem. Bu güne kadar WordPress ile belki 300 tane site kurdum. Hem hızlı hem kaliteli hem de acayip kolay. İstediğin gibi düzenleyebiliyorsun siteni. WordPresss’e alternatif hiç bir sistem yok sanırım, o özelliklerde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir