İzmir de Bir Hafta Sonu

Yazın ortaları gibiydi sanırım. Abimi ziyaret amacı ile gitmiş olduğum izmir de inanın çok eğlendim. Çoğu vaktimin Aile ile ve Asker arkadaşım ile geçmesinin yanı sıra insanlarının da hoş görülülüğü ve Kültürü beni gerçekten etkiledi. İstanbul da bir mekanda oturduğunuz da ne olursa olsun etrafınız da ki bir çok insan siz Sohbet ederken size ara ara bakar ve meraklılığını her şekilde ap açık gösterir.

İzmir de ise Asker arkadaşımla gittiğim bi mekan da o kadar ufak ve insanların iç içe olmasına rağmen herkezin kendi halinde olması ve sizin le ilgili olmamaları gerçekten çok hoş bir durum. ya da bana göre öyle. Arkadaşımla etmiş olduğumuz Sohbetin ardın dan daha sonra çıktık ve dolaşmaya başladık.

Daha sonra izmirin o meşhur caddesinde Kordon boyun da biraz gezindik. insanların rahat giyinişi beni her zaman rahatsız etmiştir. Ancak izmir de dikkat ettim ki kimse kimsenin umrun da değil. herkez istediği gibi her yerde her durum da olabilir bunda bir sorun yok tabi ancak kendi kendime düşünmeden yapamadım. Acaba bu şekilde istanbul da dolaşılsa insanlar nasıl hayvani bir bakışla bakardı diye… 🙂

 

Daha sonra arkadaşımı bıraktım ve Abimin evine döndüm. ardından ertesi gün Teyzemin eşi eniştem sağolsun beni kaplıcalara götürdü ve hayatımın en güzel günlerinden birini yaşadım diyebilirim. Çevrem tarafından da Asosyalliğim ile bilindiğim den ve bil hassa böyle olduğum dan dolayı da belkide bir çok insana göre ufak gelen şeyler bana göre beni çok mutlu eden unsurlardır. Güzel bir kaplıca gününden sonra ertesi gün tekrar yola koyuldum ve üzülsem de istanbulun yolunu tutmaya başladım. Her zaman ki gibi özel aracımla yavaş yavaş şehirleri gezerek değil. Allah ne verdiyse basarak geldim 😀 Bir kaç da çekilmiş olduğum Resimler.

IMG_0528IMG_0636

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir