Kadın Düşmanı Erkekler ve Bazı Yönleri

Delikanlıyım Diyen Erkeklerin Kadın Düşmanlığını Kanıtlayan Maddeler

Özellikle toplumumuzda çok fazla olan bu erkekler yüzünden çocuk istismarı, kadına şiddet, kadını ezme ve hor görmenin yanı sıra küçük yaşta evlendirilen kız çocuklarının sayısı bir hayli fazla olmaktadır. Bazı erkeklere göre; delikanlılık kadını yıpratmak ve küçük görmek yani; ona düşman olmaktır ve bu da delikanlılık sayılır. Aslında kendilerine bile itiraf edemedikleri bu durum sadece söz de söylenir. İşte bunu kanıtlayan durumları aşağıda listeledik.

 

Delikanlıyım Diyen Erkeklerin Kadın Düşmanlığını Kanıtlayan Maddeler Hangileridir?

  • Kadınlara Muhtaç Olmayacaklarını Düşünürler

Delikanlı olduğunu dile getiren erkekler ve sürekli delikanlılıktan söz eden erkekler hiçbir zaman kadınlara muhtaç olamayacaklarını ve kadınların kendilerine muhtaç olduğunu anlatan efelik cümlelerini kurmaya devam ederler.

  • Anadolu Kadını Onlar için Baş Tacıdır

Dişinden tırnağından ayırarak evini geçindirmeye çalışan; çarşıdan pazardan bir şey istemeyen sadece kendi evinde kendisi üreten, makyaj yapmayan ya da güzel giyinmeyen Anadolu kadınları bu erkekler için bir numaralı bayandır. Aslında bunun temel sebebi; Anadolu’da kadınlar dışarıda çalışmadığından dolayı bu erkekler kendilerine kadınların muhtaç olduğunu düşünürler.

  • Sürekli Yakışıklılıklarından Söz Ederler ve Acındırırlar

Evlendikten sonra özellikle kahvehane sohbetlerinde ya da erkek arası yapılan sohbetlerde bizim hatun da yemek yapmıyor gibi yakınmalardan söz ederek kendilerini acındırırlar ve üstelik istese Kim Kardashian ile bile evlenebilecekleri konusunda iddialarını peşin sıra savurmaya devam ederler.

  • Makyajsız Bayanları Takdir Ettiklerini Söyleyip Şehirli Kıza Taliptirler

Her lafı geçtiğinde ya da lafı geçmese bile o lafı açarak makyajın kötü olduğunu ve doğallığın her şeye bedel olduğunu dile getiren sözde delikanlı erkekler; evlenme yaşları gelince makyaj yapan şehirli kadınlarından biri ile evlenmek için adeta çıldırırlar ve hatta ailelerini bile karşılarına alırlar.

  • Güzel ve Açık Giyinen Bir Kadın Gördüğünde Gözleri Açılır

Kendi annelerine, ablalarına ya da kız kardeşlerine açık kıyafet giydirmemek için gece gündüz fark etmeden kavga çıkartır hatta dayak atarlar. Ancak; yanlarından açık kıyafetli ve biraz da alımlı bir bayan geçse hemen gözlerini dikip fal taşı gibi açarlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir