Karşınızda Dünyanın En Büyük Bilgisayar Faresi ve Mousepad’i

Karşınızda Dünyanın En Büyük Bilgisayar Faresi ve Mousepad’i

Teknoloji dünyasının içinde olan insanların, yani mucitlerin; en kıymetli hazineleri ” Hayal Güçleri”dir. En büyük sermayeleri de hayalleridir. Yeni bir icat yapabilmek için, normal insanların aklına gelmeyecek uçuk hayallerinden yararlanırlar. Bilişim çağını yaşadığımız dünyamızda, insanı aklını zorlayan, hayallerin çok ötesinde buluşlar yapılmakta. Özellikle de bu buluşlar hep bilişim üzerine yoğunlaşmakta.

Farzı misal, bilgisayar kullanıcılarının en fazla kullandığı araç olan ” Mause” yani bilgisayar faresi; ne kadar hayatı kolaylaştıran, önemli ve pratik bir icattır. Bugün tabletten tutunda, lap topa kadar tüm bilgisayar araçlarına takılabilen, önemli bir aygıttır. Mause kullanımının kolaylık ve nimetlerinden faydalanırken, bilişim dünyası yine boş durmadı ve dünyanın en büyük bilgisayar faresi ve mausepad’ini icat etti.

Büyüklüğü hakkında şimdi sizleri bilgilendirdiğimiz zaman, eminim ki hepiniz bir şaşkınlık yaşayacaksınız. ”Comuta Car” isminde elektrikli bir otomobil, iki mucit tarından dünyanın en büyük bilgisayar faresine dönüştürülmüştür. Bir otomobilden bilgisayar faresi olur mu? diye düşünmeyin. Çünkü mucit insanların hayallerinin sınırı yoktur. Evet çok işlevsel ve kullanışlı bir icat değil. Ama bu icat en azından ilk olması açısından bulan kişilere mutlaka bir popülerlik kazandıracaktır.

Böyle bir buluşta akla ilk gelen soru ” peki bu kadar büyük bir bilgisayar faresine, nasıl bir mause padi kullanılaca?”. Tam yerinde ve doğru bir soru. Bu sorunun yanıtı da aslında kullanılan cihazla paralel bir mause padi olacaktır. Otomobil şeklinde ki bir fareyi, sadece geniş bir otoparkta kullanabilirsiniz. Yani mause padiniz, bir otopark olacaktır. Aracın kornası tıklama işlemi için kullanmaya hazır bir şekilde dizayn edilmiştir.

Uçuk hayallerini gerçekleştiren iki mucit; Simone Giertz ve William Osman dünyanın en büyük faresini icat ederek, bu alanda bir ilke imza atmayı başarmışlardır. Her ne kadar buluşları, insanlık için çok faydalı ve kullanışlı bir icat olmasa da, sonuç olarak hayallerini gerçekleştirmiş olmanın hazzı onlara yetecektir. Sizlerde hayallerinize gem vurmayın. İlla insanlık için faydalı olacak diye bir şeyler icat etmek zorunda değilsiniz. Sırf kendiniz için hayallerinizin ötesine geçmeyi başarabilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir